Jdi na obsah Jdi na menu
 


Něco o psech


Výborné smysly

Tvůj pes má bystřejší smysly než ty. Ucítí, že přicházíš, dřív než vstoupíš do dveří. Uši mu zpozorní, jak něčemu naslouchá, zatímco ty nic neslyšíš. Má lepší zrak neř ty, dobře vidí i za šera.

Čistokrevní psi a kříženci

Psi jednoho plemene si jsou navzájem podobní. Psi, jejichž rodiče nebyli stejného plemene, nazíváme "kříženci". Kříženci vypadají každý jinak, ale často mají ty nejlepší vlastnosti svých rodičů.

Mluvkové

Někteří psi toho mnoho napovídají. Celé hodiny bez přestávky štěkají. Většinou největší hluk dělají ti nejmenší.

Barva srsti

Psí srst může být černá, hnědá, červená, žlutá, šedá, bílá nebo směs těchto barev.

Úprava a druh srsti

Psi mohou mít krátkou hladkou srst, nebo různě dlouhou, hladkou, hrubou, hedvábnou nebo kudrnatou.

Oklep se!

Většinou každý pes má rád vodu. Namáčí se do každé louže. Dohlédni, aby se pečlivě otřepal a nenanesl mokro domů.

Zase v suchu

Mokrý pes snadno nastydne. proto ho musíš osuškou do sucha utřít!

Jméno pro tvé štěně

Nejlepší jméno pro psa je krátké, např. Rex. Nech ho vyrýt na identifikační lístek, který bude nosit připevněný na obojku.

Co pejsci potřebují


Pelíšek Pelíšek molitanový TOMMI                          

Hračky  Činka lamelová

Šampon      DETA šampon pro štěňata 500ml

Kartáč  Kartáč ovál oboustr. Drátky+žíně TOMMI malý,karta

Obojek  Obojek černý

Vodítko  Mini černá

misku  Dvojmiska pro kočky

Něco do pelíšku  Poduška SCOTT modrá kostka

Jídlo  Duck Puppies 20kg


Co je to mít doma štěně

Pro dnešního psa je člověk nejdůležitějším společníkem. Kvůli němu opustil kdysi svou smečku. Proto musí každý člověk na sebe vzít zodpovědnost a uvážit, zda je na to připraven. Jestli se na psa bude dívat jako na člena rodiny (příslušníka smečky), a jestli mu může věnovat hodně času. Pes potřebuje cítit blízkost svého "pána". Chápat výcvik jako hoby je možné (poslušnost, všechny druhy sportu, výcvik vodičů apod.), ale je velmi sobecké pořizovat si kvůli tomu psa a věnovat se mu pouze při tréninkové hodině jako třeba tenisové raketě. Je nesolidní používat psa jako sportovní náčiní a jakmile zestárne, nebo se z jiného důvodu stane nepoužitelným, vyměnit ho, či ho jenoduše opomíjet. Pokud zneužíváte psa, živou bytost, která s námi dovede cítit jako pravděpodobně nikdo jiný, nelze to označit jinak, než jako nelidské chování! Musíš si uvědomit, že pes není hračka, a že s ním nemůžeš zacházet hrubě. Pejsci se nemůžou bránit a toho někteří lidi využívají.
Jen tehdy, chceteš-li mít psa po celý jeho život za stálého společníka, jsi schopen pro něj být skutečným vůdcem smečky. Chceteš-li si pořídit psa jen na zkoušku, nedělej to!